Tylö
Tylö Sense saunakachel
Tylö maakt de Sense in 3 maten, van 6,6 tot 10,5 kW, voor sauna's van 4 m³ tot 18 m³. Schuif naar jouw ruimtegrootte om te zien welke past, hoe snel hij opwarmt en wat hij van je groepenkast vraagt.
Bijgewerkt 18 okt 2026
Vermogen
6,6–10,5 kW
Ruimtes
4 m³–18 m³
Stenen
20 kg
Maten
3
Welke maat past bij jouw sauna?
Effectief volume van jouw ruimte
9 m³
Beste match: 8
Bereken je effectieve volumeEffectief volume = binnenvolume, plus 1,2 m³ per m² glas, tegel of steen; × 1,5 voor massief houten wanden (Harvia's regel, gebruikt door de meeste planners).
Maten en specificaties
| Model | Vermogen | Ruimtebereik | Stenen | Opwarmtijd | Per sessie |
|---|---|---|---|---|---|
| Sense 661001338, 61001344 | 6,6 kW | 4 m³–8 m³ | 20 kg | 20–25 min | € 1,08 |
| Sense 861001340, 61001346 | 8 kW | 6 m³–12 m³ | 20 kg | 20–25 min | € 1,49 |
| Sense 1061001342, 61001348 | 10,5 kW | 10 m³–18 m³ | 20 kg | 20–25 min | € 2,07 |
Opwarmtijd en kosten zijn een schatting van ons warmtemodel voor elke maat in een ruimte in het midden van zijn bereik: binnen, geïsoleerde wanden, 20 °C rond de sauna, verwarmd tot 80 °C, één uur baden, elektriciteit tegen € 0,24/kWh (Netherlands gemiddelde).
Elektrische aansluiting
| Vermogen | driefasig 400 V (per fase) | eenfasig 230 V |
|---|---|---|
| 6,6 kW | 9,5 A | 28,7 A |
| 8 kW | 11,5 A | 34,8 A |
| 10,5 kW | 15,2 A | 45,7 A |
Stroomsterkte is berekend op basis van het vermogen; zekering en kabel worden getoond waar de fabrikant of dealer ze vermeldt. Een erkend elektricien bepaalt en installeert het circuit volgens de handleiding van de kachel en lokale voorschriften.
Waar te zien
- Pagina van de maker: tylo.com
- Pagina van de maker: tylo.com
- Pagina van de maker: tylo.com
- Pagina van de maker: tylo.com
Prijzen en beschikbaarheid komen van de winkel of maker en kunnen wijzigen; hun pagina is leidend. Winkelaanbiedingen worden toegevoegd zodra verkopers zich aansluiten.
Bronnen
- tylo.com/products/sense-elite-6-61001338fabrikant · gelezen 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-pure-6-61001344fabrikant · gelezen 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-elite-8-61001340fabrikant · gelezen 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-pure-8-61001346fabrikant · gelezen 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-elite-10-61001342fabrikant · gelezen 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-pure-10-61001348fabrikant · gelezen 2026-10-18
Andere kachels voor dezelfde ruimtes
Vragen en antwoorden
Welke saunagrootte verwarmt de Tylö Sense?
Tylö beoordeelt de maten voor deze ruimtes: Sense 6 4 m³–8 m³; Sense 8 6 m³–12 m³; Sense 10 10 m³–18 m³. Gebruik het effectieve volume van je ruimte: tel 1,2 m³ op voor elke m² glas, tegel of steen, en vermenigvuldig met 1,5 voor massief houten wanden.
Welke zekering of automaat heeft de Tylö Sense nodig?
Dat hangt af van de maat en je aansluiting: Sense 6: 3~ 400 V: 9,5 A, 1~ 230 V: 28,7 A; Sense 8: 3~ 400 V: 11,5 A, 1~ 230 V: 34,8 A; Sense 10: 3~ 400 V: 15,2 A, 1~ 230 V: 45,7 A. Een erkend elektricien bepaalt het circuit aan de hand van de handleiding van de kachel en lokale voorschriften.
Hoe lang duurt het voordat de Tylö Sense is opgewarmd?
In een goed geïsoleerde binnenruimte in het midden van het bereik van elke maat geeft ons warmtemodel: Sense 6 20–25 min; Sense 8 20–25 min; Sense 10 20–25 min om 80 °C te bereiken. Buitensauna's, glas en koud weer duren langer.
Hoeveel stenen heeft de Tylö Sense nodig?
Zoals vermeld door Tylö: Sense 6 20 kg; Sense 8 20 kg; Sense 10 20 kg. Gebruik de steengrootte die de handleiding voorschrijft en stapel de stenen minstens één keer per jaar opnieuw, waarbij je verkruimelde stenen vervangt.