Tylö
Saunová kamna Tylö Sense Commercial
Tylö vyrábí řadu Sense Commercial v 5 velikostech, od 6,6 do 20 kW, pro sauny o objemu 4 m³ až 43 m³. Posuňte se na velikost vaší místnosti a zjistěte, která se hodí, jak rychle topí a co vyžaduje od vaší pojistkové skříně.
Aktualizováno 18. 10. 2026
Výkon
6,6–20 kW
Místnosti
4 m³–43 m³
Kameny
20 kg–25 kg
Velikosti
5
Která velikost se hodí do vaší sauny?
Efektivní objem vaší místnosti
14 m³
Nejlepší volba: 10
Spočítejte si efektivní objemEfektivní objem = vnitřní objem plus 1,2 m³ za každý m² skla, obkladů nebo kamene; × 1,5 pro masivní srubové stěny (pravidlo Harvia, používané většinou plánovačů).
Velikosti a specifikace
| Model | Výkon | Rozsah místnosti | Kameny | Ohřev | Za sezení |
|---|---|---|---|---|---|
| Sense Commercial 661001334 | 6,6 kW | 4 m³–8 m³ | 20 kg | 20–25 min | 30,98 Kč |
| Sense Commercial 861001336 | 8 kW | 6 m³–12 m³ | 20 kg | 20–25 min | 42,77 Kč |
| Sense Commercial 1061001090 | 10,7 kW | 10 m³–18 m³ | 25 kg | 20–25 min | 61,89 Kč |
| Sense Commercial 1661001092 | 16 kW | 15 m³–35 m³ | 25 kg | 20–25 min | 97,84 Kč |
| Sense Commercial 2061001094 | 20 kW | 22 m³–43 m³ | 25 kg | 15–25 min | 117 Kč |
Ohřev a náklady jsou odhadem našeho tepelného modelu pro každou velikost v místnosti uprostřed jejího rozsahu: vnitřní, izolované stěny, okolní teplota 20 °C, ohřev na 80 °C, jedna hodina koupání, elektřina za 7,01 Kč/kWh (průměr Czechia).
Elektrické připojení
| Výkon | třífázové 400 V (na fázi) | jednofázové 230 V |
|---|---|---|
| 6,6 kW | 9,5 A | 28,7 A |
| 8 kW | 11,5 A | 34,8 A |
| 10,7 kW | 15,4 A | 46,5 A |
| 16 kW | 23,1 A | 69,6 A |
| 20 kW | 28,9 A | 87 A |
Proud je vypočten z výkonu; pojistka a kabel jsou uvedeny tam, kde je uvádí výrobce nebo prodejce. Licencovaný elektrikář dimenzuje a instaluje obvod podle návodu ke kamnům a místních předpisů.
Kde si ji prohlédnout
- Stránka výrobce: tylo.com
- Stránka výrobce: tylo.com
- Stránka výrobce: tylo.com
- Stránka výrobce: tylo.com
Ceny a dostupnost pocházejí z obchodu nebo od výrobce a mění se; rozhodující je jejich stránka. Nabídky obchodů přibývají, jak se připojují prodejci.
Zdroje
- tylo.com/products/sense-commercial-6-61001334výrobce · přečteno 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-commercial-8-61001336výrobce · přečteno 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-commercial-10-61001090výrobce · přečteno 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-commercial-16-61001092výrobce · přečteno 2026-10-18
- tylo.com/products/sense-commercial-20-61001094výrobce · přečteno 2026-10-18
Další kamna pro stejné místnosti
Otázky a odpovědi
Jak velkou saunu Tylö Sense Commercial vytopí?
Tylö určuje velikosti pro tyto místnosti: Sense Commercial 6 4 m³–8 m³; Sense Commercial 8 6 m³–12 m³; Sense Commercial 10 10 m³–18 m³; Sense Commercial 16 15 m³–35 m³; Sense Commercial 20 22 m³–43 m³. Použijte efektivní objem vaší místnosti: přičtěte 1,2 m³ za každý m² skla, obkladů nebo kamene a vynásobte 1,5 pro masivní srubové stěny.
Jakou pojistku nebo jistič Tylö Sense Commercial potřebují?
Záleží na velikosti a vaší přípojce: Sense Commercial 6: 3~ 400 V: 9,5 A, 1~ 230 V: 28,7 A; Sense Commercial 8: 3~ 400 V: 11,5 A, 1~ 230 V: 34,8 A; Sense Commercial 10: 3~ 400 V: 15,4 A, 1~ 230 V: 46,5 A; Sense Commercial 16: 3~ 400 V: 23,1 A, 1~ 230 V: 69,6 A; Sense Commercial 20: 3~ 400 V: 28,9 A, 1~ 230 V: 87 A. Licencovaný elektrikář dimenzuje obvod podle návodu ke kamnům a místních předpisů.
Jak dlouho trvá ohřev kamen Tylö Sense Commercial?
V dobře izolované vnitřní místnosti uprostřed rozsahu každé velikosti dává náš tepelný model: Sense Commercial 6 20–25 min; Sense Commercial 8 20–25 min; Sense Commercial 10 20–25 min; Sense Commercial 16 20–25 min; Sense Commercial 20 15–25 min k dosažení 80 °C. Venkovní sauny, sklo a chladné počasí trvají déle.
Kolik kamenů Tylö Sense Commercial pojmou?
Jak uvádí Tylö: Sense Commercial 6 20 kg; Sense Commercial 8 20 kg; Sense Commercial 10 25 kg; Sense Commercial 16 25 kg; Sense Commercial 20 25 kg. Použijte velikost kamenů určenou v návodu a alespoň jednou ročně kameny znovu poskládejte, rozpadlé vyměňte.